جزئیات پرسش و پاسخ
منو
مشاوره دارویی

چرا نباید به پوست نوزاد خود روغن زیتون بزنید؟

 محققان دانشگاه منچستر میگویند مالیدن روغن زیتون یا آفتابگردان به پوست نوزادان سالم بیش از نفع موجب صدمه به آنها میشود. این کار مانع تکامل سد پوستی سالم در آنها شده که در نهایت احتمال آلرژی و عفونت های پوستی در ایشان را بیشتر میکند. نتایج این تحقیق در مجله Acta Dermato-Venereologica منتشر شده است.

بعضی خانم ها بطور سنتی به مادران جوان توصیه میکنند که اگر پوست نوزادشان خشک است به آن روغن زیتون بزنند ولی محققان میگونید این کار موجب افزایش بروز اگزما در بچه میشود. در حدود 70 سال قبل تنها 15-5 درصد کودکان اگزما داشتند ولی اینک این آمار به حدود 30 درصد رسیده است.

در تحقیق جدید محققان 115 نوزاد را گرفته و به پوست تعدادی از آنها روغن زیتون زدند. به عده ای دیگر روغن آفتابگردان زده و عده دیگر را بدون روغن کاری نگه داشتند. این کار دو بار در روز و به مدت یک ماه انجام شد. تنها چند قطره روغن بر روی پوست. محققان متوجه شدند در نوزادانی که به پوستشان روغن زده بودند رشد و تکامل لایه چربی محافظ پوست به تاخیر افتاده است. آنها میگویند همین امر میتواند منجر به افزایش بروز آلرژی و اگزما و بدنبال آن عفونت های پوستی شود.


پرسش های خود را با ما در میان بگذارید

آدرس: کاشان-میدان امام خمینی -داروخانه شبانه روزی امام رضا (ع)

تلفن : 03155228086

تلفن همراه :

ایمیل : info@imamrezapharma.ir